Teszteltem a DHS Skyline 3 TG NEO nevű támadó szoftját. A cikk alatt található videómelléklettel próbálom érzékeltetni és életszerűvé tenni az alább leirt véleményemet és élményeimet, ahol meccsszituációban próbálgattam tenyeresen, hogy mit lehet kihozni belőle. Ezt a boritást leginkább a Skyline 2 NEO-hoz van értelme hasonlítani, mivel ezek ketten egymással „rokonságban” állnak. Ez alapvetően abban nyilvánul meg, hogy a NEO szivacs mindkettőben nagyon hasonló.
Állitólag léteznek különféle szivacskeménységű verziók is, de emlékeim szerint a Skyline 2 NEO szivacsa és a Skyline 3 NEO szivacsa lényegében ugyanaz, ami egy tompa, középkemény/kemény, homogén, nehezen összenyomható, sűrű, feszes jellegű valami. Én a 39 fokosnak jelzett verziót próbáltam ki, 2,2 mm-es szivacsvastagságban. A szoft súlya 150×157 mm fejméretben elvileg 46 gramm(?), de sajnos most a mérlegem digitális kijelzője félig elromlott, igy nem vagyok ebben biztos.
A DHS Skyline 3 TG NEO ütőborítás szivacskeménysége kb. Sriver-L szint.
A Skyline 3 NEO gumija nem ragad annyira erőteljesen, mint a Skyline 2 NEO-é, és a gumifelület anyagának viselkedése is más, de ezt csak emlékezetből írom, mert a 2-es most nincs előttem. Egy biztos: a 3-as nevezetű szoft kevésbé ívesen viselkedik, mint a 2-es, és a labdát kevésbé harapja, ragadja meg a felület. A 3-as nem olyan durván lassú, mint a 2-es, hanem érezhetően rugalmasabb egy kicsivel. Ilyen módon igaz az, ami a szoftok borítóján van, hogy egymáshoz igy viszonyulnak tulajdonságaikban:
Skyline 2 NEO: Controll+Spin (Kontroll+fals)
Skyline 3 NEO: Controll+Speed (Kontroll+sebesség)
Vadonat új állapotában, közvetlen a felragasztás után a 3-ason is megállt a labda egy pattanás után, de 1 nap múlva már kissé rugalmasabb volt. Valamiért közvetlen felragasztás után nagyon fura a szoft, ezért érdemes legalább fél nappal a játék előtt a fára felragasztani, hogy „beálljon” normál nyugalmi helyzetébe, azaz játszható állapotúra. Ez a fura jelenség akkor is megvolt, ha fehér ragasztóval tettük fel. A szoft újszerű állapotban lassú volt, erőteljesen húzta a labdát a gumi nagy tapadása miatt, és közben furcsán, érzéketlenül csattogott is.
Mivel nincsenek atomgyors fáim,(amin talán lehetett volna megfelelő sebessége), és mivel eleve a NEO szoftok tuningolhatóságára voltam kíváncsi, 3 réteg X-treme power boosterrel próbáltam ki pár nap múlva.
A tuning hatására gyorsult valamennyit, de az alap karaktere megmaradt.
A tulajdonságok:
- közepesen nagy dwell time (labda tartózkodási idő a szofton)
- gyenge rugalmasság, de nem teljesen rugalmatlan
- kontra lassúnak tűnik, és kevés az érzés
- az alacsony rugalmasság miatt asztal feletti játékban jó kontroll
- megfelelő technikával húzva a pörgetéseket nagyfokú kiszámíthatóság és megbízhatóság
- érzéketlen labda találat
- a szerva fals nem győzött meg, közepesnek tűnt
Szerintem ez a szoft csak tenyeresre használható jól, és legfőképpen pörgetni mindent, amit csak lehet. Érzéketlen, nem élmény vele játszani. Tud viszont valamit, ami jó. Ez pedig az, hogy pörgetéskor HÚZNI a pöriket nagyon jól lehet vele, és teljesen szokatlan, érdekes az a fajta dinamikaátvitel, ahogy a labdába a lendület belekerül. Mire gondolok? Arra, hogy a tenyeres pörgetésekben néha akkor mentek ász erejű pörgék, amikor igazából nem is számítottam rá. A pörgetések lendülete nem az ütéserőn múlott, hanem a technikán.
Amikor „csörrentős” mozdulattal akartam ászolni, a labda sehova se ment, hiba hiba hátán. Amikor viszont meghúztam kivezetett, lassabb, nagy mozdulattal a pöriket, és jó volt az ütőszög is, akkor mintha csúzliból lett volna kilőve, váratlanul nagy lendülettel bevágódtak a labdák a sarkokra. Egy bizonyos nyitottabb ütőszöggel bármit fel lehetett pörgetni asztal síkjából vagy alóla, asztal síkja felett pedig egy másik, borítottabb ütőszöget tartva megint csak nagy biztonsággal bement bármi asztalra a pörgetésekből. De ha eltévesztettem a szöget, vagy a mozdulat lendületét… akkora hosszút húzott a szoft néha, hogy szó szerint méterrel ment hosszúra a labda.
(Megjegyzés: hozzátartozik az igazsághoz, hogy annak érdekében, hogy kicsivel jobban hasonlítson a Skyline 2-re, lekentem a felületét 1 réteg leonlajjal a játék előtt, így megnövekedett a gumifelület labdatartási ideje.)
A mellékelt videóból talán látni lehet valamennyire a szoft viselkedését is itt-ott. Ez a tesztvélemény még a régi, rendes 40 mm-es celluloid-alapú labdával való játék alapján készült. Köszönet Zoltai Zoltán sporttársamnak a közreműködésért.
A DHS Skyline 3 TG NEO ütőborítás teszt videóval bejegyzés először a Pingpong és Asztalitenisz Közösségi Oldal jelent meg.